Domowe sposoby na piękno

spa-w-domu

Wiele osób korzysta z usług wykwalifikowanych gabinetów kosmetycznych i salonów SPA nie wiedząc, że szereg zabiegów można wykonać w zaciszu własnego domu, oszczędzając przy tym niemałe sumy pieniędzy. Kobiety od zarania dziejów dbały o swoje ciała na sobie tylko znane sposoby, mówi się często o Kleopatrze, która efekt nieskazitelnej skóry uzyskiwała dzięki kąpielom w mleku. Kobiety średniowiecza były bardziej brutalne i dla poprawienia urody wyskubywały włosy, aby czoło wydawało się wyższe niż jest w rzeczywistości. Nasze prababki stosowały maseczki, kąpiele w ziołach a brwi czerniły węglem. Ile tradycji, ile kultur, wreszcie ile szerokości geograficznych- tyle sposobów dbania o urodę.

Relaksacja w kąpieli

Pierwsze co możemy zrobić dla samych siebie to wziąć relaksującą kąpiel. Aby miała ona swe terapeutyczne działanie, musi zostać odpowiednio przygotowana. Zapalmy zatem świece i włączmy nastrojową muzykę. Do wody dodajmy natomiast kilka kropli ulubionego olejku. Taka kąpiel to nie tylko relaks dla ciała ale również fantastyczne wyciszenie umysłu, oderwanie się od codziennych trosk i zmartwień. W czasie kąpieli możemy dodatkowo położyć na twarz i dekolt maseczkę. Najbardziej popularna jest oczywiście maseczka ze świeżych ogórków, ale warto sięgnąć również po białą glinkę, która działa ściągająco. Na zmęczone powieki możemy położyć saszetki po zaparzonej herbacie lub rumianku, zniweluje to cienie po oczami i nawilży delikatną okolicę oczu.

Dłonie, stopy, ciało

Zadbajmy również o nasze dłonie, są one wszak naszą wizytówką i zdecydowanie bardziej od twarzy zdradzają nasz wiek. Przygotujmy zatem roztwór wody z dodatkiem świeżo wyciśniętej cytryny, która spowoduje delikatne wybielenie skóry podatnej na różne przebarwienia. Na stopy i resztę ciała przygotujmy natomiast pastę na bazie cukru, która ma działanie złuszczające. Dzięki temu peelingowi nałożony później balsam zdecydowanie lepiej się wchłonie i osiągniemy lepsze efekty nawilżania. Jeżeli mamy popękana skórę warg, możemy nałożyć na nią łyżeczkę naturalnego miodu, taka kuracja będzie nie tylko skuteczna ale i smaczna.

Comments are closed.