Jak dbać o skórę

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jak należy dbać o skórę, zależy to bowiem od rodzaju skóry jaki mamy. Innych zabiegów będzie potrzebowała skóra tłusta, innych wrażliwa, skora do podrażnień, inna naczynkowa a jeszcze inna mająca tendencję do przesuszania się.

Dieta i witaminy

Duży wpływ na naszą cerę ma nasz styl życia. Aby cieszyć się piękną skóra należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim powinniśmy unikać używek takich jak alkohol i papierosy, które bardzo negatywnie wpływają na jej stan. Powinnyśmy się również wysypiać, całonocne balowanie odbija się bowiem również na naszej skórze. Dobrze zbilansowana powinna być również nasza dieta. Powinniśmy jeść dużo warzyw i wypijać minimum półtora litra płynów, najlepiej wody dziennie. Nawilży to naszą skórę od wewnątrz. Czasem konieczne okazuje się stosowanie różnego rodzaju suplementów lub witamin, które w korzystny sposób mogą wpłynąć na stan naszej skóry.

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja powinna zakładać dokładne mycie skóry twarzy, preparatami przeznaczonymi konkretnie do naszego typu skóry. Drugi krok to nawilżanie. Powinnyśmy stosować kremy do twarzy, zarówno na noc jak i na dzień. Nie zapominajmy również, że reszta naszego ciała również potrzebuje nawilżania, najlepsze do tego będą balsamy. Karygodny błąd to spanie w makijażu, wieczorem pamiętajmy zatem o dokładnym demakijażu twarzy.

Działanie specjalistyczne

Kiedy niepokoi nas stan naszej skóry powinnyśmy bezzwłocznie udać się do dermatologa, który zdiagnozuje problem i zaleci nam odpowiednią kurację. Jeśli istnieje taka konieczność korzystajmy z usług wykwalifikowanych kosmetyczek, które w gabinetach zadbają o stan naszej skóry. Również w zaciszu własnych domów również możemy wykonać niektóre, bardziej profesjonalne zabiegi, na przykład możemy stosować peelingi i maseczki. Peeling złuszcza martwy naskórek, dzięki temu nałożony później krem zadziała głębiej. Maseczki to dobrodziejstwo, z którego powinnyśmy korzystać przynajmniej raz w tygodniu. Odżywiają, nawilżają naszą skórę i dostarczają jej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mikroelementów.