Jak dbać o włosy

Włosy są wizytówką kobiety. Zwracają uwagę płci przeciwnej i potrafią być prawdziwym atutem naszej urody. Aby jednak tak się stało, muszą zostać spełnione pewne warunki. Nasze włosy muszą być przede wszystkim w doskonałej kondycji.

Co ma wpływ na kondycję naszych włosów

Przyglądając sie dokładnie naszym włosom, możemy jednocześnie wnioskować o kondycji całego naszego organizmu. Jeśli nasze włosy są zdrowe, błyszczące to najpewniej znak, że i całemu naszemu ciału niczego nie brakuje. Jeśli jednak włosy straciły swój blask, są matowe, łamliwe, a co gorsza wychodzą, wówczas musimy zastanowić się czy naszemu organizmowi nie brakuje żadnych witamin i mikroelementów. W takim przypadku w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwą dietę, bogatą w warzywa, owoce, chude mięso i ryby. Dodatkowo możemy oczywiście skorzystać z gotowych preparatów oferowanych przez lekarzy i farmaceutów.

Właściwa pielęgnacja włosów

Również codzienne zabiegi mają wpływ na stan naszych włosów. Obserwujmy ile włosów wypada nam w ciągu doby. Nie martwmy się jeśli jest ich niewiele, jest to bowiem naturalny proces. Jeśli jednak budzimy się na poduszce pełnej włosów, jest to znak, że nie wszystko jest w porządku. Nadmierne wypadanie włosów, poza objawami chorobowymi, które musi wykluczyć lekarz, może się bowiem wiązać z nieodpowiednią pielęgnacją. Zwróćmy zatem uwagę, czy kosmetyki, których używamy są konkretnie przeznaczone to naszego rodzaju włosów. Nie stosujmy również zbyt często zabiegów takich jak suszenie, kręcenie czy prostowanie włosów, przy użyciu sprzętów takich jak: suszarka, lokówka, czy prostownica. Ciepłe powietrze i wysoka temperatura, ma bowiem na dłuższą metę bardzo negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Włos zaczyna się bowiem łamać, jego końcówki są rozdwojone, a sama powierzchnia włosa traci swój naturalny połysk. Zbyt częste i intensywne zabiegi koloryzujące i rozjaśniające mają również bardzo negatywny wpływ na nasze włosy.